Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą Agnieszki Frączek w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 01.06.2021

25 lutego, po raz kolejny w tym roku, spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o książce Agnieszki Frączek Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą. Spotkanie przebiegło w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Historia rozpoczyna się w Łodzi, w 1894 roku, w dniu, w którym na świecie pojawia się mały Julek. Od najmłodszych lat towarzyszy mu poezja. Matka z zapałem czyta synowi ulubione wiersze, zapisane niegdyś w zeszycie, o których poeta powie później, że były one „najpiękniejsze, najukochańsze, niezapomniane”.

czytaj dalej... na temat: Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą Agnieszki Frączek w DKK dla dzieci

Tajemnica złota Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 01.06.2021

16 lutego, w trakcie pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w tym roku, poznaliśmy historię zniknięcia złota ze skarbca bankowego w Valleby, o której opowiedział Martin Widmark w swojej książce Tajemnica złota.

Akcja książki rozpoczyna się w porcie, w chwili wyładunku 250 kilogramów czystego złota, wartego około 10 milionów koron. W obecności szefowej ochrony Marii Gonzales de la Cruz ładunek zostaje przewieziony do banku i na noc złożony w skarbcu, żeby rankiem wyruszyć pociągiem w dalszą drogę. 

czytaj dalej... na temat: Tajemnica złota Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Pan Fortepianek Doroty Suwalskiej w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 01.06.2021

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przebiegło w ścisłym reżimie sanitarnym. W czasie jego trwania rozmawiałyśmy o utworze Doroty Suwalskiej Pan Fortepianek.

Akcja książki rozpoczyna się w poniedziałkowy poranek, w chwili, gdy Maciek budzi się ze snu z bólem brzucha i robi wszystko, żeby nie pójść dziś do szkoły. Babcia, która doskonale znała przypadłość wnuka, postanowiła mu pomóc, dlatego wezwała na pomoc osobliwego lekarza.

czytaj dalej... na temat: Pan Fortepianek Doroty Suwalskiej w DKK dla dzieci

Szarka, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

Listopadowe Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się w mniejszym gronie uczestników z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. W jego trakcie mieliśmy przyjemność poznać historię Gabrysi i jej pieska, opisaną w książce Szarka przez Ewę Nowak.

Zimowe ferie u dziadków na wsi nie były szczytem marzeń dziewczynki. Dopiero prezent w postaci małego szczeniaka sprawił, że Gabrysia poczuła się szczęśliwa, nie narzekała już na nudę, gdyż całymi dniami bawiła się z pieskiem. 

czytaj dalej... na temat: Szarka, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Bitwa Warszawska 1920 roku, Ewy Nowak w DKK dla Dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się 22 października, a w jego trakcie rozmawialiśmy o książce Ewy Nowak, Bitwa Warszawska 1920 roku.

W styczniowy dzień, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, Zosia spotyka naczelnika państwa, Józefa Piłsudskiego. Wkrótce potem Armia Czerwona wkracza na tereny Polski i rozpoczyna się wojna.

czytaj dalej... na temat: Bitwa Warszawska 1920 roku, Ewy Nowak w DKK dla Dzieci

Jezioro łabędzie, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

Po długiej przerwie, w czasie której filia biblioteczna była nieczynna, w końcu udało nam się spotkać w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i porozmawiać o książce Ewy Nowak Jezioro łabędzie.  20 października, na krótko i w wąskim gronie uczestników, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego związanego z pandemią Covid-19, zgłębiałyśmy tajniki powstania słynnego baletu Jezioro łabędzie.  

czytaj dalej... na temat: Jezioro łabędzie, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny