Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Tajemnica zamku, Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 04.12.2019

26 września, w trakcie kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka Tajemnica zamku. W kolejnej części serii detektywi Lasse i Maja wraz z innymi mieszkańcami Valleby zmierzają do zamku hrabiego Erika von Farsena na degustację ekskluzywnej czekolady. Wszyscy zaproszeni jadą rowerami, bowiem taki był warunek szlachcica.

czytaj dalej... na temat: Tajemnica zamku, Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Ściśle tajne, Pawła Beręsewicza w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 04.12.2019

We wtorek, 29 października 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w trakcie którego rozmawialiśmy o książce Pawła Beręsewicza Ściśle tajne.                                                                                                                                                                                                                                         

Pradziadek chłopca, nazywany w domu Małym Dziadkiem, bardzo często wspominał babcię, którą prawnuczek nie poznał. Regularnie, 1 listopada, odwiedzali jej grób na cmentarzu. 

czytaj dalej... na temat: Ściśle tajne, Pawła Beręsewicza w DKK dla dzieci

Przygody kota Bibelota, Zofii Sosnkowskiej w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 28.08.2019

13 czerwca, tuż przed wakacjami, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem, książka lekka i przyjemna, Przygody kota Bibelota, Zofii Sosnkowskiej, która doskonale wprowadza nas w nastrój iście wakacyjny.

Głównym bohaterem historii jest duży, czarny kot, mieszkaniec pewnej księgarni. Z racji swojego wieku szybko się męczy, dlatego często odpoczywa, wygrzewając się w sklepowej witrynie. Musicie wiedzieć, że to nie jest taki zwyczajny kot

czytaj dalej... na temat: Przygody kota Bibelota, Zofii Sosnkowskiej w DKK dla dzieci

Strzała dla komendanta , Jarosława Górskiego w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 28.08.2019

W czwartek, 30 maja 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w czasie którego rozmawialiśmy o książce Jarosława Górskiego Strzała dla komendanta, wydanej w serii Czytam sobie z kotylionem, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Historia toczy się w Lublinie, w listopadzie 1918 roku. To bardzo ważny czas dla naszej odrodzonej ojczyzny. W Pałacu Lubomirskich, przy placu Litewskim, urzęduje już polski rząd. Prezydent ministrów Ignacy Daszyński razem ze swoimi ministrami wyrusza do Warszawy, żeby oddać się do dyspozycji komendantowi Piłsudskiemu.

czytaj dalej... na temat: Strzała dla komendanta , Jarosława Górskiego w DKK dla dzieci

Mój pan woła na mnie Pies, Jana Ołdakowskiego w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 28.08.2019

9 maja, podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, mieliśmy przyjemność porozmawiać o utworze Jana Ołdakowskiego, Mój pan woła na mnie Pies.

Głównym bohaterem książki jest wilczur Józefa Piłsudskiego, na którego pan woła po prostu Pies. Zwierzak odbył trzymiesięczny kurs policyjny, na którym był szkolony w kierunku obrony i pilnowania dokumentów.

czytaj dalej... na temat: Mój pan woła na mnie Pies, Jana Ołdakowskiego w DKK dla dzieci

Aniela i inni, Cezarego Łazarewicza w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 28.08.2019

28 marca 2019 roku, w trakcie kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, poznaliśmy historię powstania Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy w Warszawie. Cezary Łazarewicz, w książce Aniela i inni, przedstawił dzieje firmy, która stała się symbolem nowoczesnego handlu w Polsce. 

czytaj dalej... na temat: Aniela i inni, Cezarego Łazarewicza w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny