Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Historie spod podłogi Serce- Justyny Bednarek w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 03.04.2019

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w czasie którego rozmawialiśmy o książce Justyny Bednarek Historie spod podłogi- Serce z serii Czytam sobie.

Bohaterami historii są dwie  zwyczajne kulki kurzu. Właściwie, to nie całkiem zwyczajne, bo noszą imiona Kudełek i Grubelek. Mają swojego zwierzaka Pulpetka, z którym wychodzą na spacery, słuchają radia, grają w warcaby, gotują i pieką. Mieszkają w norce numer 5, pod podłogą domu Cecyli Kot. Autorka książki zapewnia, że postaci są prawdziwe, a historia wzięła się z życia. 

czytaj dalej... na temat: Historie spod podłogi Serce- Justyny Bednarek w DKK dla dzieci

Psotnice podwórkowe – Rafała Witka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w tym roku i na koniec książka Rafała Witka – Psotnice podwórkowe z serii Czytam sobie.

Bohaterkami historii są dwie bliźniaczki, Olka i Olcia. Dziewczynki małe, chude, bardzo ruchliwe z wiecznie skudłaconymi włosami. Od dnia, w którym zamieszkały na skwerze przy ulicy Kota w Worku nieustannie psocą i dokazują. Uwielbiają żarty, im ludzie bardziej się złoszczą, tym one bardziej wyśmienicie się bawią. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Duży Jaś i jego Dzika Banda przejmują rządy na skwerze.

czytaj dalej... na temat: Psotnice podwórkowe – Rafała Witka w DKK dla dzieci

Apollo 11 – Ewy Nowak w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

29 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w trakcie, którego poznaliśmy historię lotu trzech amerykańskich astronautów na Księżyc. Ewa Nowak w swojej książce Apollo 11 opisała prawdziwą historię, która wydarzyła się 16 lipca 1969 roku.

czytaj dalej... na temat: Apollo 11 – Ewy Nowak w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci

Złote koniki - Doroty Gellner w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

25 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, podczas którego rozmawialiśmy o książce Doroty Gellner- Złote koniki. Omawiana lektura jest zbiorem 15 krótkich rymowanek o tematyce baśniowej.

Na stronicach książki spotykamy złote koniki i bajkową królewnę, atłasowego kota i smoka Mroka, deszczowe aniołki i pisankową wróżkę oraz inne niezwykłe istoty z magicznego świata.

czytaj dalej... na temat: Złote koniki - Doroty Gellner w DKK dla dzieci

Pan Brumm na Hula Hula - Daniela Napp w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Wakacje dawno minęły, a w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci wciąż letnie przygody. Na ostatnim spotkaniu, 27 września, mieliśmy okazję poznać Pana Brumm i jego przyjaciół, którzy wybrali się na wakacje na Hula Hula. Po długiej, męczącej podróży, rankiem następnego dnia marzą już tylko o prawdziwym wypoczynku. Niestety los lubi płatać figle.

czytaj dalej... na temat: Pan Brumm na Hula Hula - Daniela Napp w DKK dla dzieci

O Kamilu, który patrzy rękami Tomasza Małkowskiego w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

12 czerwca, tuż przed wakacjami, spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o książce Tomasza Małkowskiego O Kamilu, który patrzy rękami z serii Małe Dzieci Duże Sprawy.

Bohaterem opowiadania jest pięcioletni Kamil, chłopiec niewidomy od urodzenia. Historie przedstawione w książce pokazują jego życie codzienne w różnych sytuacjach. 

czytaj dalej... na temat: O Kamilu, który patrzy rękami Tomasza Małkowskiego w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny