Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tajemnica złota Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 01.06.2021

Logo Dyskusyjny Klub Książki

16 lutego, w trakcie pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w tym roku, poznaliśmy historię zniknięcia złota ze skarbca bankowego w Valleby, o której opowiedział Martin Widmark w swojej książce Tajemnica złota.

Akcja książki rozpoczyna się w porcie, w chwili wyładunku 250 kilogramów czystego złota, wartego około 10 milionów koron. W obecności szefowej ochrony Marii Gonzales de la Cruz ładunek zostaje przewieziony do banku i na noc złożony w skarbcu, żeby rankiem wyruszyć pociągiem w dalszą drogę. Mimo, że skarbiec zostaje zamknięty, a w banku działa monitoring, złoto znika. Do akcji wkraczają młodzi detektywi, którzy rozpoczynają śledztwo. Przeszukują pomieszczenia banku, sprawdzają dowody i łapią złodziei.

Kolejna książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, którą omawialiśmy w ramach naszych spotkań w Dyskusyjnym Klubie Książki. Jak zawsze u Widmarka ciekawa i wartka akcja, trzymająca w napięciu zagadka do rozwiązania. Sympatyczni bohaterowie, którzy profesjonalnie prowadzą śledztwo. Świetna książka dla dzieci, bo uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia i zwracania uwagi na szczegóły. Przeczytałyśmy ją z prawdziwą przyjemnością. Polecamy!

                                                                                                                                                          Grażyna Lichwiarz

Zdjęcie. Na tle bibliotecznych regałów z książkami i różowego plakatu O książkach godzinami, pozują trzy uczennice. Stojąca w środku trzyma przeczytaną książkę. Wszystkie ubrane w zimowe kurtki z maseczkami na twarzach.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, logo Instytut Książki.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny