Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tajemnica złota Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 01.06.2021

Logo Dyskusyjny Klub Książki

16 lutego, w trakcie pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w tym roku, poznaliśmy historię zniknięcia złota ze skarbca bankowego w Valleby, o której opowiedział Martin Widmark w swojej książce Tajemnica złota.

Akcja książki rozpoczyna się w porcie, w chwili wyładunku 250 kilogramów czystego złota, wartego około 10 milionów koron. W obecności szefowej ochrony Marii Gonzales de la Cruz ładunek zostaje przewieziony do banku i na noc złożony w skarbcu, żeby rankiem wyruszyć pociągiem w dalszą drogę. Mimo, że skarbiec zostaje zamknięty, a w banku działa monitoring, złoto znika. Do akcji wkraczają młodzi detektywi, którzy rozpoczynają śledztwo. Przeszukują pomieszczenia banku, sprawdzają dowody i łapią złodziei.

Kolejna książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, którą omawialiśmy w ramach naszych spotkań w Dyskusyjnym Klubie Książki. Jak zawsze u Widmarka ciekawa i wartka akcja, trzymająca w napięciu zagadka do rozwiązania. Sympatyczni bohaterowie, którzy profesjonalnie prowadzą śledztwo. Świetna książka dla dzieci, bo uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia i zwracania uwagi na szczegóły. Przeczytałyśmy ją z prawdziwą przyjemnością. Polecamy!

                                                                                                                                                          Grażyna Lichwiarz

Zdjęcie. Na tle bibliotecznych regałów z książkami i różowego plakatu O książkach godzinami, pozują trzy uczennice. Stojąca w środku trzyma przeczytaną książkę. Wszystkie ubrane w zimowe kurtki z maseczkami na twarzach.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, logo Instytut Książki.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny