Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Tajemnica pewnej sąsiadki – Melanii Kapelusz w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

29 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tematem naszej rozmowy była książka Melanii Kapelusz Tajemnica pewnej sąsiadki z serii Czytam sobie.

            Pięcioletnia dziewczynka o imieniu Dynia ma jedno wielkie marzenie, chociaż raz w życiu spotkać prawdziwą czarownicę. Wiadomo przecież, że czarownica musi mieć kota, dlatego jej wybór pada na pewną sąsiadkę, właścicielkę czworonoga. Czy przypuszczenia Dyni okażą się prawdziwe, a pani Jaga to prawdziwa czarownica, czas pokaże. 

czytaj dalej... na temat: Tajemnica pewnej sąsiadki – Melanii Kapelusz w DKK dla dzieci

Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek Katarzyny Zychli w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, Katarzyna Zychla zabrała nas razem z Tosią na Wyspę Zapomnianych Bajek i przekonała jak ciekawe i zajmujące jest czytanie książek.

Tytułowa bohaterka, Tosia, nie znosi brokułów, nie przepada też za czytaniem, chociaż w domu ma całą półkę książek. Któregoś dnia chłopiec, któremu na imię Jonasz, pomaga dziewczynce pozbierać rozsypane zakupy. 

czytaj dalej... na temat: Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek Katarzyny Zychli w DKK dla dzieci

Nieśmiałek Sylwii Chutnik w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Na marcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci seria Poczytajki - Pomagajki, a dokładnie książka Sylwii Chutnik - Nieśmiałek.

Bohater opowiadania to chłopiec cichy i małomówny, którego rodzina i sąsiedzi nazywają Nieśmiałkiem. W szkole woli stać z boku i unikać rozmów. Matematyka nie sprawia mu żadnej trudności, przecież z klasówek ma same szóstki. Natomiast przy tablicy wpada w totalną panikę i nie jest w stanie rozwiązać najłatwiejszego zadania. Gdy pewnego dnia znowu nie radzi sobie przy tablicy, a na kartce udaje mu się to bez problemu, w czasie przerwy, na tej samej kartce pani dopisuje mu pewną informację. 

czytaj dalej... na temat: Nieśmiałek Sylwii Chutnik w DKK dla dzieci

Figa tęskni za domem, Holly Webb

Utworzono dnia 03.04.2018

     We wtorek, 27 lutego spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, aby porozmawiać o książce Holly Webb Figa tęskni za domem.   

     Madzia, właścicielka czteromiesięcznego labradora przeprowadza się do nowego domu. Podczas pakowania Figa pląta się pod nogami i wszystkim przeszkadza. Rodzice dziewczynki postanawiają, że na czas przeprowadzki piesek zamieszka u babci, która chętnie nim się zaopiekuje. W Leśnej Chacie, Figa spotyka kota Budrysa, który nie jest zachwycony faktem, że w domu pojawił się pies. Figa tęskni za swoją panią i czeka na okazję kiedy drzwi wejściowe wreszcie się otworzą, a ona będzie mogła wydostać się na zewnątrz i wrócić do swojego domu. Zanim jednak to się stanie, psa w czasie drogi czeka wiele przygód i niespodzianek.

czytaj dalej... na temat: Figa tęskni za domem, Holly Webb

Straszyć nie jest łatwo Marcina Pałasza w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 26.03.2018

 30 stycznia po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o utworze Marcina Pałasza Straszyć nie jest łatwo.

czytaj dalej... na temat: Straszyć nie jest łatwo Marcina Pałasza w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny