Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szarka, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

Logo Dyskusyjny Klub Książki

Listopadowe Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się w mniejszym gronie uczestników z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. W jego trakcie mieliśmy przyjemność poznać historię Gabrysi i jej pieska, opisaną w książce Szarka przez Ewę Nowak.

Zimowe ferie u dziadków na wsi nie były szczytem marzeń dziewczynki. Dopiero prezent w postaci małego szczeniaka sprawił, że Gabrysia poczuła się szczęśliwa, nie narzekała już na nudę, gdyż całymi dniami bawiła się z pieskiem. Pewnej nocy, kiedy Szarka zniknęła z budy, dziewczynka czuła, że to sprawa wilków, które ostatnio nocami podchodziły pod okna domu. Postanowiła poszukać pieska i wkrótce oddaliła się z podwórka. W lesie, podczas śnieżycy, Gabrysia zabłądziła, a kiedy przerażona kucnęła pod drzewem, pojawiła się przy niej Szarka. Chwilę później zza drzewa wyszedł wielki wilk, a za nim cała wataha. Szarka podbiegła do niego ochoczo, a on polizał ją opiekuńczo. W jednej chwili dziewczynka zrozumiała, że Szarka to nie piesek tylko mały wilczek, a ta wataha, to jej rodzina i jej miejsce jest przy nich.

Tyle o treści utworu, czas na naszą opinię. Książka podobała się nam bardzo. Ładna i ciekawa historia napisana prostym językiem, którą czytałyśmy z prawdziwą przyjemnością. Interesująca fabuła skrywająca przygodę i odrobię tajemnicy sprawiła, że opowieść wciągnęła nas bez reszty. Oczarowało nas prawdziwe przywiązanie dziewczynki do Szarki, ale na końcu było nam smutno z powodu ich rozstania. Oczywiście polecamy!

                                                                                                                                       Grażyna Lichwiarz

Zdjęcie. Na szkolnym korytarzu, w kącie przy schodach prowadzących na piętro pozują dwie dziewczynki trzymające przeczytaną książkę. Pomiędzy nimi stoi sztaluga z różowym plakatem Godzinami o Książkach.

Logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, logo Instytut Kultury.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny