Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Psotnice podwórkowe – Rafała Witka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w tym roku i na koniec książka Rafała Witka – Psotnice podwórkowe z serii Czytam sobie.

Bohaterkami historii są dwie bliźniaczki, Olka i Olcia. Dziewczynki małe, chude, bardzo ruchliwe z wiecznie skudłaconymi włosami. Od dnia, w którym zamieszkały na skwerze przy ulicy Kota w Worku nieustannie psocą i dokazują. Uwielbiają żarty, im ludzie bardziej się złoszczą, tym one bardziej wyśmienicie się bawią. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Duży Jaś i jego Dzika Banda przejmują rządy na skwerze.

czytaj dalej... na temat: Psotnice podwórkowe – Rafała Witka w DKK dla dzieci

Apollo 11 – Ewy Nowak w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

29 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w trakcie, którego poznaliśmy historię lotu trzech amerykańskich astronautów na Księżyc. Ewa Nowak w swojej książce Apollo 11 opisała prawdziwą historię, która wydarzyła się 16 lipca 1969 roku.

czytaj dalej... na temat: Apollo 11 – Ewy Nowak w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci

Złote koniki - Doroty Gellner w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

25 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, podczas którego rozmawialiśmy o książce Doroty Gellner- Złote koniki. Omawiana lektura jest zbiorem 15 krótkich rymowanek o tematyce baśniowej.

Na stronicach książki spotykamy złote koniki i bajkową królewnę, atłasowego kota i smoka Mroka, deszczowe aniołki i pisankową wróżkę oraz inne niezwykłe istoty z magicznego świata.

czytaj dalej... na temat: Złote koniki - Doroty Gellner w DKK dla dzieci

Pan Brumm na Hula Hula - Daniela Napp w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

Wakacje dawno minęły, a w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci wciąż letnie przygody. Na ostatnim spotkaniu, 27 września, mieliśmy okazję poznać Pana Brumm i jego przyjaciół, którzy wybrali się na wakacje na Hula Hula. Po długiej, męczącej podróży, rankiem następnego dnia marzą już tylko o prawdziwym wypoczynku. Niestety los lubi płatać figle.

czytaj dalej... na temat: Pan Brumm na Hula Hula - Daniela Napp w DKK dla dzieci

O Kamilu, który patrzy rękami Tomasza Małkowskiego w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

12 czerwca, tuż przed wakacjami, spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o książce Tomasza Małkowskiego O Kamilu, który patrzy rękami z serii Małe Dzieci Duże Sprawy.

Bohaterem opowiadania jest pięcioletni Kamil, chłopiec niewidomy od urodzenia. Historie przedstawione w książce pokazują jego życie codzienne w różnych sytuacjach. 

czytaj dalej... na temat: O Kamilu, który patrzy rękami Tomasza Małkowskiego w DKK dla dzieci

Tajemnica pewnej sąsiadki – Melanii Kapelusz w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.01.2019

29 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tematem naszej rozmowy była książka Melanii Kapelusz Tajemnica pewnej sąsiadki z serii Czytam sobie.

            Pięcioletnia dziewczynka o imieniu Dynia ma jedno wielkie marzenie, chociaż raz w życiu spotkać prawdziwą czarownicę. Wiadomo przecież, że czarownica musi mieć kota, dlatego jej wybór pada na pewną sąsiadkę, właścicielkę czworonoga. Czy przypuszczenia Dyni okażą się prawdziwe, a pani Jaga to prawdziwa czarownica, czas pokaże. 

czytaj dalej... na temat: Tajemnica pewnej sąsiadki – Melanii Kapelusz w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny