Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dzieci

AKTUALNOŚCI:

Mecz o wszystko, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

25 lutego spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o utworze Ewy Nowak, Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza. Już samo motto, które umieściła autorka na wstępie książki, a które brzmi „Piłkarzem jest się przez dwadzieścia cztery godziny na dobę” świetnie pasuje do treści całego utworu. Bohaterem książki nie może być ktoś inny niż właśnie piłkarz, na przykładzie którego autorka pokazała jak żmudne, trudne i pełne wyrzeczeń jest życie prawdziwego zawodnika.

czytaj dalej... na temat: Mecz o wszystko, Ewy Nowak w DKK dla dzieci

Żubr Pompik Zapach wiosny Tomasza Samojlika w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

W trakcie styczniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, Tomasz Samojlik zabrał nas w środek puszczy, na żubrzą polanę, gdzie mieliśmy przyjemność poznać żubra Pompika oraz jego mamę Poradę, tatę Pomruka i siostrę Polinkę. Odkąd na świecie pojawiła się mała żubrzyca Pompik bardzo chciał nią się opiekować i pragnął pokazać jej wszystkie ciekawe miejsca w lesie. 

czytaj dalej... na temat: Żubr Pompik Zapach wiosny Tomasza Samojlika w DKK dla dzieci

Bajki z dżungli i oceanu, Agnieszki Ginko w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

Rok 2019 dobiegł końca, ale jeszcze w grudniu, tuż przed jego zakończeniem, po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o lekturze Agnieszki Ginko, Bajki z dżungli i oceanu. Omawiana książka jest zbiorem ośmiu opowiadań o zwierzętach. Bohaterowie poszczególnych historii są mieszkańcami oceanu oraz dzikiej dżungli, i stąd z pewnością tytuł książki.

czytaj dalej... na temat: Bajki z dżungli i oceanu, Agnieszki Ginko w DKK dla dzieci

Piosenka Pajączki, Simona Longstaffa w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

26 listopada, w czasie kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci poznaliśmy historię Wyszomira Nataniela Dułańskiego, zwanego Wynajdułą. Bohater opowieści po śmierci rodziców odziedziczył ogromną fortunę. Kiedy już został wynalazcą, postanowił stworzyć lepszy świat.

czytaj dalej... na temat: Piosenka Pajączki, Simona Longstaffa w DKK dla dzieci

Ściśle tajne, Pawła Beręsewicza w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 31.05.2021

We wtorek, 29 października 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w trakcie którego rozmawialiśmy o książce Pawła Beręsewicza Ściśle tajne.                                                                                                     

Pradziadek chłopca, nazywany w domu Małym Dziadkiem, bardzo często wspominał babcię, którą prawnuczek nie poznał. Regularnie, 1 listopada, odwiedzali jej grób na cmentarzu.

czytaj dalej... na temat: Ściśle tajne, Pawła Beręsewicza w DKK dla dzieci

Tajemnica zamku, Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 04.12.2019

26 września, w trakcie kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka Tajemnica zamku. W kolejnej części serii detektywi Lasse i Maja wraz z innymi mieszkańcami Valleby zmierzają do zamku hrabiego Erika von Farsena na degustację ekskluzywnej czekolady. Wszyscy zaproszeni jadą rowerami, bowiem taki był warunek szlachcica.

czytaj dalej... na temat: Tajemnica zamku, Martina Widmarka w DKK dla dzieci

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny