Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z TikTokerem Marcinem Kruszewskim

Utworzono dnia 27.02.2024

Marcin Kruszewski, prawnik, którego pokochała młodzież i nie tylko. To z nim 24 lutego 2024 roku w Sali Kryształowej odbyło się spotkanie autorskie, połączone z promocją książki Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole. Młodzież nie tylko spędziła czas ze swoim ulubionym twórcą internetowym, ale również uzyskała wiele odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

W sobotę przywitał się z nami niesamowicie skromny, ale pewny siebie prawnik Marcin Kruszewski, TikToker roku 2023, który pomaga młodzieży w rozwiązywaniu ich szkolnych problemów, ale uczy również o obowiązkach.

Na scenie stoi mężczyzna w garniturze z mikrofonem w ręku. Za nim stolik i dwa krzesła. W tle baner Biblioteki i Urzędu Miasta Żagań. Z tyłu czerwona kotara.

Po rozmowie z prowadzącą spotkanie dyrektor Biblioteki, Panią Magdaleną Śliwak, zaprosiliśmy młodzież do zadawania pytań. Pan Marcin, który uwielbia bezpośredni kontakt z publicznością nie spodziewał się chyba lasu rąk ponad 350 osobowej publiczności. Ileż było pytań o swoje prawa. Marcin uważnie słuchał, wyjaśniał, przy czym, jeśli było to konieczne, podkreślał obowiązki jakie spoczywają również na uczniach, nie tylko na nauczycielach. Nie spodziewaliśmy się, że dzieci napotykają takie problemy jak „Brak pozwolenia na wyjście do toalety”.

Marcin szczegółowo odpowiadał na każde z zadanych pytań, przytaczając prawne artykuły. Pytania zadawali również obecni na spotkaniu nauczyciele, którzy pracują z młodzieżą na co dzień i chcieli rozwiać wątpliwości, co do niektórych przepisów.

Po spotkaniu można było zakupić książkę Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole i oczywiście zrobić sobie zdjęcie, dostać autograf, czy przeprowadzić krótką rozmowę z TikTokerem. Marcin z uśmiechem na ustach chętnie rozmawiał z młodzieżą i robił selfie „z łapki”. Młodzież otoczyła prawnika tak bardzo, że nie dało się utworzyć jakiejś kolejki. Wydawało się, że wieczór nie będzie miał końca, a Marcin skromnie stwierdził, że tak duże zainteresowanie jest dla niego bardzo mobilizujące.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania spotkaniem i przede wszystkim, że młodzież dopisała tak licznie.

Dziękujemy za inspirację Młodzieżowej Radzie Miasta Żagań. Pomysł to jedno, ale jak zawsze ważna jest realizacja i dlatego dziękujemy:

 

➡️ Andrzejowi Katarzyńcowi -Burmistrzowi Miasta Żagań i Sebastianowi Kuleszy - Zastępcy Burmistrza Miasta Żagań za wsparcie przedsięwzięcia,

➡️ Żagańskiemu Pałacowi Kultury za zaufanie i udostępnienie sali,

➡️ Krzysztofowi Dulskiemu za opiekę techniczną,

➡️ Pani Izabeli z Centrum Informacji Turystycznej w Żaganiu za oprowadzenie gości i przedstawienie historii pałacu,

➡️ Radiu Zachód, Lokalnej Gazecie Powiatu Żagańskiego za promocję wydarzenia,

➡️ Telewizji Żagań za utrwalenie spotkania,

➡️ Natalii i Dominikowi z ZSTiL w Żaganiu, naszym praktykantom za pomoc w przygotowaniu wejściówek,

➡️ Wydawnictwu AGORA za świetną współpracę,

➡️ Samemu autorowi Marcinowi Kruszewskiemu Prawo Marcina za spotkanie i te wszystkie ciepłe słowa dotyczące organizacji spotkania, zarówno przed samym wydarzeniem, jak i w trakcie. To dla nas najlepsza nagroda,

➡️ I najważniejsze - podziękowania dla wszystkich obecnych na spotkaniu.

Gościa pożegnali Zastępca Burmistrza Sebastian Kulesza, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Kacper Dziurawiec oraz dyrektor Biblioteki Magdalena Śliwak.

Galeria

Utworzono dnia 27.02.2024, 11:06

Na zdjęciach publiczność na widowni, młodzież zgromadzona wokół Marcina z książkami czekająca na autograf, pozująca z nim do zdjęć, Marcin w trakcie rozmowy z moderatorką spotkania.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny