Mała książka - Wielki Człowiek

Utworzono dnia 21.11.2018

Kampania społeczna ciągle trwa. Wyprawki czekają, dzisiaj kolejne trzylatki je otrzymały. Rodzice śpieszcie się aby dla waszych pociech ich nie zabrakło. Nagrodą są dyplomy, które już rozdajemy. Mała Kinga właśnie zebrała 10 naklejek i otrzymała pamiątkowy dyplom.

Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.
Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, m.in. do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.