Promocja "Zeszytów Żagańskich" nr 23 i spotkanie z autorami tekstów
Na 23 numer "Zeszytów Żagańskich" czekaliśmy ponad rok, ale w końcu jest. We wtorek, 13 lutego 2024 r., odbyła się jego promocja połączona ze spotkaniem z autorami tekstów. Przybyło Kolegium Redakcyjne i inni autorzy.
Głos zabierali: Wanda Winczaruk, Wiesław Chłopek, Zbigniew Popiel, Robert Zarzycki, Marek Łazarz.
Wszyscy ogólnie opowiedzieli o czym najczęściej piszą, co jeszcze ich interesuje i nad czym pracują. Ogólnie omówili temat swojego artykułu w najnowszym numerze. Dowiedzieliśmy się też jak pracują, w jaki sposób pozyskują materiały, informacje i docierają do dokumentów, a wszystko po to żeby zupełnie społecznie odkrywać przed społeczeństwem żagańskim nieznane jeszcze fakty historyczne, również z tej historii tak nieodległej, po drugiej wojnie światowej. Wiemy, że jeżdżą do archiwów, zamawiają, kupują. Na końcu opracowują i publikują - jak finanse Wydawcy, czyli Muzeum Obozów Jenieckich na to pozwolą. A my czytamy i czekamy na więcej.
"Zeszyty Żagańskie" ukazują się od roku 2002 i są obecnie jedynym żagańskim czasopismem historycznym o wartości czasopisma naukowego. Wydawcą jest Muzeum Obozów Jenieckich, a członkowie Kolegium Redakcyjnego są członkami Towarzystwa Historycznego.
Biografia zawartości "Zeszytów Żagańskich" opracowana przez Jakuba Macieja Łubockiego z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim dostępna jest na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego: https://repozytorium.uni.wroc.pl/Content/128748/PDF/Bibliografia_zawartosci_Zeszytow_Zaganskich_za_lata_2002-2020.pdf
Galeria
Na zdjęciach widać publiczność siedzącą przy stołach, regionalistów siedzących przy stole i stojących przed publicznością. W tle regały z książkami, regały z grami planszowymi, regały z czasopismami.