Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacje

    

AKTUALNOŚCI:

Na Imieninach u Doroty - o księciu Ludwiku

Utworzono dnia 11.02.2019

W niedzielę (10.02.2019 r.)  w Sali Kryształowej odbyła się już trzecia edycja pięknej imprezy kulturalnej Imieniny u Doroty, zainicjowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania. Przy realizacji tak dużego przedsięwzięcia Towarzystwo współpracuje z Pałacem Książęcym, Centrum Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną im. Papuszy w Żaganiu. Wkładem Biblioteki są oczywiście prezentacje multimedialne. W tym roku zwrócono uwagę na najstarszego syna księżnej Doroty Napoleona Ludwika Talleyrand-Perigord, księcia Valencay i Żagania, następcę i wykonawcę testamentu swojej matki.

czytaj dalej... na temat: Na Imieninach u Doroty - o księciu Ludwiku

Nowa oferta w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - nauka programowania z robotem Photon

Utworzono dnia 08.02.2019

Uczyłyśmy się dzisiaj jak uczyć dzieci kodowania.

Nauka programowania z robotem edukacyjnym Photon to nowa oferta Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Jest to pierwszy robot edukacyjny dla najmłodszych (i trochę starszych dzieci też) na miarę XXI wieku. Jest przyjazny i bezpieczny, a zajęcia z nim są absolutnie wyjątkowe :-)

czytaj dalej... na temat: Nowa oferta w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - nauka programowania z robotem Photon

Wernisaż wystawy rysunków i akwareli Heleny Urbaniak

Utworzono dnia 28.01.2019

Rysunki i akwarele Heleny Urbaniak można oglądać już od początku stycznia, ale oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 23 stycznia. Nie jest to debiut w naszych gościnnych progach, bowiem, pani Helena prezentowała już swoje prace, dokładnie ekslibrisy na wystawie Ekslibrisu Lubuskiego w maju 2017 roku. Jest też autorka przepięknych 10 ekslibrisów wykonanych dla naszej Biblioteki z okazji 70-lecia działalności, za które pięknie dziękujemy.

Bibliotekarka prowadząca spotkanie zaprezentowała nam bliżej życiorys zawodowy i artystyczny pani Heleny oraz zapoznała nas z podstawowymi informacjami o akwareli i rysunku, które to techniki pani Urbaniak z powodzeniem łączy. Na wystawie prezentuje bowiem i akwarele, i rysunki, i prace wykonane przy zastosowaniu obu technik, w różnych konfiguracjach. Obrazy są piękne, przyciągają wzrok i cieszą oczy.

czytaj dalej... na temat: Wernisaż wystawy rysunków i akwareli Heleny Urbaniak

Wszystko za K2 - spotkanie z autorem książki Piotrem Trybalskim i himalaistą Piotrem Snopczyńskim

Utworzono dnia 15.01.2019

Spotkanie z polskim himalaistą, kierownikiem bazy pod K2 Piotrem Snopczyńskim oraz Piotrem Trybalskim, dziennikarzem i autorem książki  Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych bojowników zorganizowane zostało z inicjatywy Fundacji Piętro Wyżej przy współpracy instytucji miejskich: spółki Pałac KsiążęcyCentrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu.

 

 

czytaj dalej... na temat: Wszystko za K2 - spotkanie z autorem książki Piotrem Trybalskim i himalaistą Piotrem Snopczyńskim

Finisaż wystawy Przenikanie sztuk. Jan Mazur Fotografia, Panagiotis Karagiorgis Malarstwo

Utworzono dnia 11.12.2018

W piątek, 7 grudnia, odbył się finisaż czyli uroczyste zakończenie wystawy Przenikanie sztuk prezentujacej fotografie Jana Mazura i malarstwo Panagiotisa Karagiorgisa.  Panowie już drugi raz w naszych progach w duecie wystawiają swoje prace. Poprzednia wystawa odbyła się w listopadzie...

czytaj dalej... na temat: Finisaż wystawy Przenikanie sztuk. Jan Mazur Fotografia, Panagiotis Karagiorgis Malarstwo

Dzień Pluszowego Misia 2018

Utworzono dnia 23.11.2018

Kto z nas nie przytulał milutkiego pluszowego misia, który utulał nas do snu. Otóż misie mają swoje święto, a stało się to za sprawą prezydenta USA Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się na polowanie. 

czytaj dalej... na temat: Dzień Pluszowego Misia 2018

GALERIE:

Spotkanie autorskie z Eugeniuszem Kurzawą

Spotkanie autorskie z Eugeniuszem Kurzawą

Ferie zimowe 2018

Ferie zimowe 2018

Z kart historii miasta

Z kart historii miasta

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny