Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy Własnymi RęCami z cyklu Pasje Kobiet

Utworzono dnia 24.10.2023

Logo cyklu Pasje Kobiet: czerwony napis pasje kobiet podkreślony jeną gałązką czerwonej róży.

W czwartek, 19.10.2023 r. korytarz pałacowy przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych został bardzo udekorowany i rozbrzmiał muzyką. Czym udekorowany? Ano pasjami kobiet. Uroczyście otworzyliśmy wystawę Własnymi Ręcami z cyklu Pasje Kobiet. Panie zaprezentowały swoje pasje, czyli to, czemu oddają się z przyjemnością w wolnym czasie, nawet wówczas, gdy jest go bardzo mało. Pokazały, co kochają i czym się zajmują kiedy tylko mogą. Panie, a jest ich 22, prezentują głównie rękodzieło, ale też kolekcjonerstwo i sport.

Mamy bowiem w gablotach niewielkie fragmenty zbiorów szklanych żabek, magnesów na lodówkę. Jest gablota zawierająca część ogromnej kolekcji słoników oraz zbioru autografów. Jest również strój do tańca towarzyskiego i do tenisa ziemnego oraz medale i puchary. W korytarzu stoi 15 gablot oszklonych a 16 tablic wisi na ścianach. W każdej z nich jest co podziwiać.

W związku z tym, że bohaterkami wystawy są Pasje, a nie panie, które się im oddają, podane są tylko imiona i pierwsze litery nazwisk, gdy imiona się powtarzają. Na wystawie nie ma prac uznanych artystek. Autorki prezentowanych dzieł pracują w domowym zaciszu i są artystkami dla najbliższych i przyjaciół, bowiem raczej nigdzie w szerokim gronie ich nie prezentują. Wystawę będzie można odwiedzać do 27 stycznia 2024 roku w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy :-)

A jakie pasje pochłaniają czas i uwagę kobiet? Otóż i one:

Rękodzieło:

- dziewiarstwo (robótki na drutach)

- szydełkowanie

- frywolitka

- szycie

- haft:

* haft richelieu

* haft Temari

* haft koralikowy

* haft diamentowy

- decoupage

- drapanie jaj (pisanek)

- malowanie po numerach

- makrama

- biżuteria handmade (broszki)

Kolekcjonerstwo:

- słonie

- magnesy na lodówkę

- żabki

- autografy

Sport:

- taniec towarzyski

- tenis ziemny

Po wstępnym przywitaniu, bibliotekarka uraczyła uczestników spotkania informacjami o tym co to są pasje i co wnoszą do naszego życia, co to jest rękodzieło i podała krótką historię poszczególnych pasji. Wszystkie informacje zostały pozyskane z Internetu, a linki do nich znajdują się na samym dole postu na blogu Biblioteki: https://www.blogger.com/blog/post/edit/5717521691719886801/6904330253370376207 

Dla pań z pasjami i wszystkich uczestników zaśpiewali panowie z pasją do muzyki czyli zespół DESPERADOS, za co pięknie dziękujemy. Dziękujemy również dziennikarzom z TV ŻAGAŃ, którzy towarzyszyli nam od początku do końca imprezy.

Galeria

Utworzono dnia 24.10.2023, 14:07

Na zdjęciach pokazane są gabloty stojące i tablice wiszące z zawierajace Pasje kobiet: rękodzieło: dziergane i szyte ubranka dla dzieci, dziergane torby, siatki, saszetki i torebki, serwetki, aniołki, haftowane nićmi pisanka i bombka choinkowa, haftowane koralikami serwetki i obrazy wyklejane diamencikami, makramowe ozdoby choinkowe, breloczki, podkładki, kolekcje autografów sławnych ludzi, słoni, żabek i magnesów na lodówkę, strój do tenisa ziemnego i do tańca towarzyskiego, wyroby z wełny czesankowej. Sa piekne ozdobione techniką decoupage słoje, konewka, koszyczek, obraz na desce i wieszak na klucze. Na zdjęciach są również uczestnicy spotkania. 

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny