Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

Utworzono dnia 20.09.2023

Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Wysoczańską na długo zostanie w naszej pamięci. Urodziła się w Nowej Soli, mieszka w Zielonej Górze, ukończyła Historię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wielbicielka historii, szczególnie okresu dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej, miłośniczka literatury, muzyki i kina. Zadebiutowała parę lat temu powieścią Narzeczona nazisty, która została przez czytelników bardzo dobrze, wręcz entuzjastycznie przyjęta. Równie bardzo podobają się kolejne książki: Siła kobiet, Świat na nowo, Aktoreczka. Narzeczona nazisty zostanie zekranizowana. Czekamy z niecierpliwością na film żeby na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omówić książkę i porównać z efektem adaptacji.

Pani Barbara chętnie i dokładnie odpowiadała na wszystkie pytania. Okazała się przy tym osobą niezwykle skromną, ale jednocześnie konkretną, taką, która wytyczyła sobie w pewnym momencie życia ścieżkę, pokonała jej pierwszy odcinek i skutecznie podąża nią dalej głęboko przekonana, że jest najlepszą jaką mogła wybrać. Pani Barbara jest osoba emanującą niezwykle pozytywną energią i wrażliwością. Bardzo przyjemnie się z panią Barbarą rozmawiało i równie przyjemnie słuchało. Po spotkaniu ustawiliśmy się z książkami po autograf i wspólne fotki z autorką.

Dowiedzieliśmy się, jak doszło do tego, że zaczęła pisać, o czym pisać chce a o czym pisać na dzień dzisiejszy nie chce. Jakiej samodyscypliny wymaga od niej pisanie i że pierwszymi i jedynymi odbiorczyniami tekstów w trakcie ich powstawania są siostry pisarki. Wiemy z jaką radością przyjmuje pytania czytelników o kolejne książki i czy będą kolejne tomy tych, które już zostały napisane, wydane i przeczytane przez całą rzeszę odbiorców. Wiemy dużo więcej. Wiemy nawet dlaczego jej książki się tak dobrze czyta. Ale nie powiemy. Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie trzeba się z panią Barbarą Wysoczańską spotkać, do czego bardzo zachęcamy.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytelniczki z Dyskusyjnego klubu Książki dla dorosłych aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Przed regałem z czasopismami i na tle baneru DKK pozują panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych razem z pisarką i panią dyrektor Biblioteki. Pisarka i pani dyrektor siedzą na czerwonych fotelach, przed nimi okrągły stolik.

Logotypy Dyskusyjnego Klubu Książki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Książki

Galeria

Utworzono dnia 20.09.2023, 13:23

Na zdjęciach publicznośc przy stołach z poczęstunkiem, pisarka w trakcie spotkania przy stoliku z bibliotekarką prowadzacą, pisarka podpisująca książki, pozujaca do zdjęć, czytelniczki z podpisującą im książki autorką, panie z DKK pozujące razem z dyrektorką i pisarką.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny