Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pałacowe Love - Walentynki 2023

Utworzono dnia 24.02.2023

W sobotę, 18 lutego, w Żagańskim Pałacu Kultury odbył się piękny, romantyczny wieczór poetycko-muzyczny. Pogoda była paskudna, nie zachęcała do wyjścia z domu a w Sali Kryształowej zmieściło się ponad 200 uczestników. Inicjatorem był Marek Wnukowski, a całość zorganizował Żagański Pałac Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu. Spotkanie moderowała Magdalena Śliwak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu, która zgrabnie, cytatami z klasyki poezji polskiej wprowadzała do kolejnych utworów recytowanych i śpiewanych podczas wieczoru.

Na udekorowanej i oświetlonej na czerwono scenie stoją członkowie zespołu Sam na Sam, z prawej strony z boku siedzi na fotelu prowadząca spotkanie dyrektor Biblioteki.

Wykonywane były głównie wiersze i piosenki Marka Wnukowskiego. Wiersze czytał Tomasz Siemion - aktor i reżyser oraz instruktor amatorskiego Teatru Księżnej Doroty. Członkowie działającej pod opieką Danuty Lipiak sekcji muzycznej ŻPK: Milena Siemiątkowska i Michał Kabaciński  wykonali piękne utwory o miłości m. in. Kocham cię kochanie moje Kory i zespołu Maanam, Z tobą chcę oglądać świat Zbigniewa Wodeckiego. Zespół Sam na Sam w składzie: Marek Wnukowski - autor piosenek i wierszy oraz gitarzysta, Wiesław Urban - wokal, Andrzej Pijanowski - gitara basowa, Magdalena Opielak - skrzypce. W roli wokalistki tym razem wystąpiła sama dyrektor ŻPK - Anna Mrowińska. Napisaną przed laty i wcześniej nigdy nie wykonywaną piosenkę Marka Wnukowskiego zaśpiewała Monika Bartkowicz-Krzysztof.

 

Prowadząca spotkanie Magdalena Śliwak – dyrektor MBP w Żaganiu przeczytała wiersz, który ułożyła z tytułów prawie wszystkich czytanych i śpiewanych podczas wieczoru utworów Marka Wnukowskiego:

Dla M

Jak długo trwać tak mam

Gdy ból rozrywa serce me

Czy to był błąd?

Proszę, trwaj przy mnie zawsze

Ja proszę  - A Ty śpisz…

Przecież Ożenić muszę się

Ot, Dylemat faceta

Na Horyzoncie widać Smutek w kolorach tęczy

A ja pójdę i zaśpiewam Dla A.

Panu Markowi bardzo się podobał i poprosił o przysłanie go.

Wieczór był piękny, nastrojowy i romantyczny, czasem żartobliwy. Muzyka, teksty piosenek i wierszy, talent wykonawców, sposób prowadzenia spotkania, a nawet dekoracja sceny - Podobało się wszystko. Na zakończenie jeszcze kilkanaście osób wylosowało niespodzianki ufundowane przez Restaurację & Bar Kepler, Cali Cafe, Kino Inter Żagań, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Papuszy w Żaganiu. Od Biblioteki były oczywiście książki o miłości.

Galeria

Utworzono dnia 24.02.2023, 13:13

W galerii jest sześć zdjęć pokazujacych publiczność, prowadzącą spotkanie dyrektor Biblioteki, trzy siedzące kobiety - dyrektor ŻPK, skrzypaczkę ze skrzypcami i wokalistkę, czytającego poezje aktora, zespół Sam na Sam podczas śpiewania, całą scenę udekorowaną i oświetloną na czerwono.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny