Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

32. WOŚP - spotkanie autorskie z Joanną Brodzik

Utworzono dnia 29.01.2024

Biblioteka w tym roku również wspierała aktywnie żagański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w swojej 32 edycji grała dla ratowania płuc małych u dużych.

Nasze działania:

Biblioteczny Klub Rękodzieła DZIERGANKI przekazał do żagańskiego sztabu 6 torebek-saszetek na telefon komórkowy, bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, pani Justynka – była wolontariuszką zbierając pieniążki do puszki, w Oddziale dla Dorosłych odbywał się Kiermasz Książki, a pieniążki wrzucane były do puszki stacjonarnej. Pani Dyrektor Biblioteki, Magdalena Śliwak moderowała spotkanie z Joanną Brodzik, które odbyło się 28 stycznia o godz. 15.30 w Sali Inter ŻPK.

Joanna Brodzik, znana nam przede wszystkim jako aktorka, tym razem dała się poznać jako autorka książki Umami. Opowieści i przepisy. Pani Dyrektor umiejętnie zadawała pytania i naprowadzała rozmowę tak, że autorka przedstawiła treść, zdjęcia, przepisy i opisy, wspomnienia z dzieciństwa i podróży smakowych w taki sposób, ze bardzo pobudziła nasz apetyt nie tylko do jedzenia ale i do czytania. Egzemplarzy książki było kilkadziesiąt i rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Zostały może 2-3, z czego jedna przeznaczona była na licytację. Autorka mówiła dużo też o miłości do gotowania i gotowaniu z miłością, więc może i to zadziałało, wszak walentyki tuż tuż ;-) Spotkanie bardzo sympatyczne i udane.

Pani Joanna Brodzik podkreśliła na koniec, że jest otwarta na przytulasy, więc spotkanie zakończyło się przytulasami, fotkami i wpisami do książek oczywiście

Za stołem siedzi autorka z długopisem w ręce. Przed nią otwarta książka z fragmentem podpisu. Obok stoi wazon z czerwono żółtymi tulipanami. Za pisarką stoi dyrektorka Biblioteki.

Galeria

Utworzono dnia 29.01.2024, 16:42

Na zdjęciach pisarka i moderatorka spotkania siedzą na różowych kanapkach z mikrofonami w ręku i rozmawiają, stoją pozując do zdjęcia. Autorka w trakcie podpisywania ksiażek, a za nią oczekujacy na wpis, pisarka pozująca podczas przytulasa.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny