Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

Tajemny ogień C.J. Daugherty

Utworzono dnia 20.12.2018

W sobotę, 15 grudnia o godz. 12.00 klubowicze przybyli na spotkanie, aby wymienić się odczuciami z przeczytanej książki Tajemny ogień  C.J. Daugherty. W dyskusji uczestniczyło pięć osób.

Książka należy do typu powieści przygodowych z nutą fantastyki. Poznajemy w niej siedemnastoletnią licealistkę - Taylor zamieszkałą w Anglii, dobrą uczennicę, marzącą o studiach w  Oksfordzie i jej rówieśnika - Sachę. Sacha mieszka we Francji, nie myśli o nauce, kradnie, skacze z budynków, zgarnia pieniądze z zakładów. Jest świadom tego, że nic mu nie grozi. Drogi ich się jednak krzyżują. Pod wpływem namowy nauczyciela Taylor przez Internet ma mu udzielić korepetycji z języka angielskiego. Od tego momentu zaczyna coś się dziać z Taylor.  Dziewczyna czuje się bardzo dziwnie, pojawia się ból głowy, który ustępuje kiedy ze sobą rozmawiają. Z rozmów dziewczyna dowiaduje się o sobie niesamowitych informacji, które ją szokują. Otóż okazuje się, że drzemie w niej tajemny ogień. Wszystko zaczęło się od spalenia setki lat temu na stosie alchemiczki. Rzuciła ona klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynastym, którego dosięgła klątwa. Do tej pory lawirował pomiędzy życiem, a śmiercią.  Teraz pozostało mu już osiem tygodni życia. Taylor może go uratować, czy jej się uda? 

Opinie były zgodne, powieść wszystkim się podobała. Bohaterowie to rówieśnicy klubowiczów. Sentencję z książki „To co za dnia wydaje się bezpieczne i znajome, nocą staje się całkiem obce” Natalka porównała do jazdy w nocy samochodem. Każda droga, którą podróżujemy w ciągu dnia, w nocy wygląda mrocznie i tajemniczo. Anię urzekła miłość pomiędzy Taylor, a Sachą. Dla miłości dziewczyna zrobi wszystko, by uchronić chłopca przed klątwą. Wiktoria stwierdziła, że jest to piękna książka, zachwyci każdego. „Książka nie ma narracji pierwszoosobowej przez co wydarzenia ukazane są z różnych perspektyw” - dodał Kacper. „Dlatego fantastycznie się ją czyta” - stwierdziła Wiktoria. Po wspólnej dyskusji, klubowicze doszli do wniosku, że powieść mogą polecić każdemu nie tylko młodzieży, bo przecież duchem wszyscy jesteśmy młodzi. Zachęcamy do przeczytania książki. Naprawdę warto, można odbyć fantastyczną  podróż nie wyruszając z domu. Będzie to doskonała odskocznia od życia codziennego. Na zakończenie spotkania złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                     Koordynator DKK dla młodzieży w Żaganiu

                                                                                                                                                                                                                              Alicja Ptasińska

         

Galeria

Utworzono dnia 20.12.2018, 13:27

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny