Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

Przygody kota Bibelota, Zofii Sosnkowskiej w DKK dla dzieci

Utworzono dnia 28.08.2019

13 czerwca, tuż przed wakacjami, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem, książka lekka i przyjemna, Przygody kota Bibelota, Zofii Sosnkowskiej, która doskonale wprowadza nas w nastrój iście wakacyjny.

Głównym bohaterem historii jest duży, czarny kot, mieszkaniec pewnej księgarni. Z racji swojego wieku szybko się męczy, dlatego często odpoczywa, wygrzewając się w sklepowej witrynie. Musicie wiedzieć, że to nie jest taki zwyczajny kot. Bibelot czyta bestsellery, doradza różnym gościom przy doborze literatury, a w wolnych chwilach płoszy złodziei.  Ma swoją ulubioną filiżankę, z której popija herbatę. Prócz książek, kocur kocha święty spokój, a ten zostaje zburzony w momencie wyjścia z książki prawdziwego, malutkiego smoka. Chwilę później z tej samej książki wychodzi jeszcze piegowata królewna. Wygląda na to, że każde ich odwiedziny to jakiś problem, a że Bibelot uwielbia pomagać i jest przy tym inteligentnym i oczytanym kocurem, na każdy kłopot znajdzie rozwiązanie. Wyperswaduje królewnie uczynienie ze smoka zapalniczki dla taty. Uwolni słońce z niewoli. Pomoże łakomemu smokowi odzyskać słodycze. Wysłucha i wesprze dobrą radą królewnę i jej przyjaciela smoka. Uratuje Królestwo z tarapatów. Ot, kot Bibelot!

Ładna i zabawna historia o sympatycznym kocurze, rozkochanym w czytaniu słowników i innych książek. Humorystyczna treść i urokliwi bohaterowie - wszystko to sprawia, że utwór czyta się szybko i przyjemnie. Kolorowe ilustrację i ładna oprawa dodatkowo zachęcają do sięgnięcia po lekturę. Książka  ciekawa i pogodna. Nam się podobała. Polecamy!

                                                                                                                                      Grażyna Lichwiarz

Galeria

Utworzono dnia 28.08.2019, 11:04

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny