Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dorosłych

AKTUALNOŚCI:

Opowiem o niej Jolanty Guse w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 29.05.2019

Lekturą kwietniowego spotkania DKK dla dorosłych była książka Jolanty Guse Opowiem o niej. O niej, czyli o babci, która poświęciła swojej wnuczce swój czas i życie, oddała jej swoją miłość. Książka opowiada o trzech kobietach babci Róży, jej...

czytaj dalej... na temat: Opowiem o niej Jolanty Guse w DKK dla dorosłych

Kwiaty lotników, Nadia Myszlennik z Żagania

Utworzono dnia 09.05.2019

W ostatni czwartek marca, na czytelniczki z DKK dla dorosłych, omawiały książkę Nadii Myszlennik z Żagania, Kwiaty lotników. W spotkaniu udział wzięła autorka powieści oraz moderatorka DKK dla dorosłych w MBP w Żarach, pani Halina Borowiec, przewodnicząca Zarządu Klubu...

czytaj dalej... na temat: Kwiaty lotników, Nadia Myszlennik z Żagania

Biała chryzantema Mary Lynn Bracht w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 01.04.2019

Kolejne  spotkanie  Dyskusyjnego  Klubu  Książki dla dorosłych odbyło się 28 lutego 2019 roku. Tym razem tematem dyskusji była książka  Biała chryzantema – Mary Lynn Bracht, amerykanki o koreańskich korzeniach, mieszkającej w Londynie, która dorastała w dużej emigranckiej społeczności kobiet od dziecka wychowujących się w powojennej Korei Południowej. Przypadek sprawił, że autorka książki po latach odwiedziła rodzinną wioskę swej matki, wówczas po raz pierwszy usłyszała szokujące informacje na temat „pocieszycielek”. Tak zrodził się pomysł napisania Białej chryzantemy – bardzo udanej debiutanckiej powieści.

czytaj dalej... na temat: Biała chryzantema Mary Lynn Bracht w DKK dla dorosłych

Czyumrę, nim się zbudzę! Emily Koch

Utworzono dnia 20.02.2019

31 stycznia 2019 roku inaugurowałyśmy kolejny rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Jest nas też więcej o kilka zafascynowanych czytaniem i rozmowami o książkach nowych klubowiczek.

Lekturą do przeczytania była książka Emily Koch Czy umrę nim się zbudzę? Powieść stanowi debiut literacki autorki, która zmierzyła się w niej z bardzo poważnym i zagadnieniem i zadaniem.

czytaj dalej... na temat: Czyumrę, nim się zbudzę! Emily Koch

Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 28.01.2019

W ostatni czwartkowy wieczór 27 grudnia 2018r. spotkałyśmy się z grupą dyskusyjną, aby omówić książkę B.A. Paris, Za zamkniętymi drzwiami. Książka ta przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów i była zasłużenie bardzo udanym debiutem literackim. Pomysłem na napisanie tej powieści była zasłyszana opowieść serdecznej przyjaciółki, o jej idealnym związku małżeńskim, jednakże zachowanie jej partnera bardzo odbiegało od ideału pod każdym względem, kobieta czuła się zaszczuta i kontrolowana przez 24 godziny na dobę. W ten oto sposób zrodził się pomysł na prawdziwy hit literacki.

czytaj dalej... na temat: Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris w DKK dla dorosłych

Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 02.01.2019

W listopadzie na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego Pokój dla artysty.

W powieści na pierwszym planie występują dwie pary bohaterów pozostających w luźnych, nieformalnych związkach. Każda z nich ma swoją własną historię. Obie jednak spotykają się w pewnym starym dworku. Zafascynowana nim dwójka młodych pisarzy postanawia go kupić, wyremontować i zamienić w przystań i schronienie dla artystów. Nowi właściciele domu muszą pokonać wiele przeszkód, ale do swojego zamiaru podchodzą z taką pasją i uporem, że dokonują swego, choć nie zdają sobie sprawy z tego, co ich spotka.

czytaj dalej... na temat: Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny