Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

DKK dla dorosłych

AKTUALNOŚCI:

Czyumrę, nim się zbudzę! Emily Koch

Utworzono dnia 20.02.2019

31 stycznia 2019 roku inaugurowałyśmy kolejny rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Jest nas też więcej o kilka zafascynowanych czytaniem i rozmowami o książkach nowych klubowiczek.

Lekturą do przeczytania była książka Emily Koch Czy umrę nim się zbudzę? Powieść stanowi debiut literacki autorki, która zmierzyła się w niej z bardzo poważnym i zagadnieniem i zadaniem.

czytaj dalej... na temat: Czyumrę, nim się zbudzę! Emily Koch

Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 28.01.2019

W ostatni czwartkowy wieczór 27 grudnia 2018r. spotkałyśmy się z grupą dyskusyjną, aby omówić książkę B.A. Paris, Za zamkniętymi drzwiami. Książka ta przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów i była zasłużenie bardzo udanym debiutem literackim. Pomysłem na napisanie tej powieści była zasłyszana opowieść serdecznej przyjaciółki, o jej idealnym związku małżeńskim, jednakże zachowanie jej partnera bardzo odbiegało od ideału pod każdym względem, kobieta czuła się zaszczuta i kontrolowana przez 24 godziny na dobę. W ten oto sposób zrodził się pomysł na prawdziwy hit literacki.

czytaj dalej... na temat: Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris w DKK dla dorosłych

Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 02.01.2019

W listopadzie na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego Pokój dla artysty.

W powieści na pierwszym planie występują dwie pary bohaterów pozostających w luźnych, nieformalnych związkach. Każda z nich ma swoją własną historię. Obie jednak spotykają się w pewnym starym dworku. Zafascynowana nim dwójka młodych pisarzy postanawia go kupić, wyremontować i zamienić w przystań i schronienie dla artystów. Nowi właściciele domu muszą pokonać wiele przeszkód, ale do swojego zamiaru podchodzą z taką pasją i uporem, że dokonują swego, choć nie zdają sobie sprawy z tego, co ich spotka.

czytaj dalej... na temat: Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 22.11.2018

24 października kolejny raz spotkały się miłośniczki książek. Klubowiczki tym razem  omawiały książkę Dziewczyna z Brooklynu  Guillaume Musso, francuskiego pisarza znanego, lubianego i docenianego na całym świecie przez rzesze czytelników. Po raz kolejny autor udowadnia, że aby zaintrygować czytelnika i nie pozwolić mu odłożyć książki na półkę wystarczy zaskoczyć go ciekawą i zawiłą  fabułą na pograniczu kryminału, sensacji i wątku romantyczno - obyczajowego.

czytaj dalej... na temat: Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso w DKK dla dorosłych

Kazuo Ishiguro, Nie opuszczaj mnie

Utworzono dnia 29.10.2018

27 września w MBP w Żaganiu odbyło się kolejne spotkanie DKK. Omawiano książkę brytyjskiego pisarza, urodzonego w Japonii laureata Nagrody Nobla z 2017 roku Kazuo Ishiguro  Nie opuszczaj mnie.

czytaj dalej... na temat: Kazuo Ishiguro, Nie opuszczaj mnie

Słowik Kristin Hannah w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 15.05.2018

     Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych miało miejsce 19 kwietnia 2018 r. Tym razem tematem dyskusji była książka  Słowik – Kristin Hannah, amerykańskiej pisarki, która odniosła na rynku wydawniczym ogromny międzynarodowy sukces, została uhonorowana licznymi nagrodami, ale przede wszystkim zyskała rzesze oddanych czytelników na całym świecie.

czytaj dalej... na temat: Słowik Kristin Hannah w DKK dla dorosłych

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny