Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

DKK dla dorosłych

AKTUALNOŚCI:

Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 02.01.2019

W listopadzie na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego Pokój dla artysty.

W powieści na pierwszym planie występują dwie pary bohaterów pozostających w luźnych, nieformalnych związkach. Każda z nich ma swoją własną historię. Obie jednak spotykają się w pewnym starym dworku. Zafascynowana nim dwójka młodych pisarzy postanawia go kupić, wyremontować i zamienić w przystań i schronienie dla artystów. Nowi właściciele domu muszą pokonać wiele przeszkód, ale do swojego zamiaru podchodzą z taką pasją i uporem, że dokonują swego, choć nie zdają sobie sprawy z tego, co ich spotka.

czytaj dalej... na temat: Pokój dla artysty Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego w DKK dla dorosłych

Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 22.11.2018

24 października kolejny raz spotkały się miłośniczki książek. Klubowiczki tym razem  omawiały książkę Dziewczyna z Brooklynu  Guillaume Musso, francuskiego pisarza znanego, lubianego i docenianego na całym świecie przez rzesze czytelników. Po raz kolejny autor udowadnia, że aby zaintrygować czytelnika i nie pozwolić mu odłożyć książki na półkę wystarczy zaskoczyć go ciekawą i zawiłą  fabułą na pograniczu kryminału, sensacji i wątku romantyczno - obyczajowego.

czytaj dalej... na temat: Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso w DKK dla dorosłych

Kazuo Ishiguro, Nie opuszczaj mnie

Utworzono dnia 29.10.2018

27 września w MBP w Żaganiu odbyło się kolejne spotkanie DKK. Omawiano książkę brytyjskiego pisarza, urodzonego w Japonii laureata Nagrody Nobla z 2017 roku Kazuo Ishiguro  Nie opuszczaj mnie.

czytaj dalej... na temat: Kazuo Ishiguro, Nie opuszczaj mnie

Słowik Kristin Hannah w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 15.05.2018

     Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych miało miejsce 19 kwietnia 2018 r. Tym razem tematem dyskusji była książka  Słowik – Kristin Hannah, amerykańskiej pisarki, która odniosła na rynku wydawniczym ogromny międzynarodowy sukces, została uhonorowana licznymi nagrodami, ale przede wszystkim zyskała rzesze oddanych czytelników na całym świecie.

czytaj dalej... na temat: Słowik Kristin Hannah w DKK dla dorosłych

Paul Glaser, Tańcząc z wrogiem

Utworzono dnia 03.04.2018

      Na marcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki (22. 03. 2018r.) zagościła powieść,     a właściwie dokument biograficzny poświęcony żydowskiej holenderskiej tancerce Rosie Glaser, której miłość do tańca i muzyki, a także wrodzona przedsiębiorczość i pewna zuchwałość  pomogły przetrwać Holokaust. Zachowane pamiętniki, zdjęcia i korespondencja  Rosie pozwoliły jej bratankowi, Paulowi Glaserowi odkryć tajemnice z przeszłości jego rodziny, tak skrzętnie skrywanej przez własnego ojca, a dotyczące nieznanych krewnych i żydowskich korzeni, jakie ich łączyły. 

czytaj dalej... na temat: Paul Glaser, Tańcząc z wrogiem

Chris Bohjalian i jego powieść Ruiny przeszłości w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 03.04.2018

     Powieści nawiązujące do drugiej wojny światowej cieszą się dużym powodzeniem u czytelników. Ponad 70 lat po wojnie, wszystko co z nią związane wciąż wywołuje wiele emocji. My też takie książki czytamy. Na spotkanie 22 lutego do dyskusji przygotowałyśmy książkę Ruiny przeszłości Chrisa Bohjalian’a. Książkę ciekawą o tyle, że poznajemy z niej wojenne przeżycia rodziny włoskiej, nie polskiej oraz drugą wojnę światową w Italii.

czytaj dalej... na temat: Chris Bohjalian i jego powieść Ruiny przeszłości w DKK dla dorosłych

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny