Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 28.01.2019

W ostatni czwartkowy wieczór 27 grudnia 2018r. spotkałyśmy się z grupą dyskusyjną, aby omówić książkę B.A. Paris, Za zamkniętymi drzwiami. Książka ta przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów i była zasłużenie bardzo udanym debiutem literackim. Pomysłem na napisanie tej powieści była zasłyszana opowieść serdecznej przyjaciółki, o jej idealnym związku małżeńskim, jednakże zachowanie jej partnera bardzo odbiegało od ideału pod każdym względem, kobieta czuła się zaszczuta i kontrolowana przez 24 godziny na dobę. W ten oto sposób zrodził się pomysł na prawdziwy hit literacki. Główni bohaterowie stanowią jedną z perfekcyjnych par, której można pozazdrościć pod każdym względem. Oboje są piękni i bogaci, bajecznie zakochani w sobie, jednak ten obraz ma pewne widoczne skazy, a mianowicie Grace nigdzie nie wychodzi z domu bez swojego męża, nie posiada telefonu komórkowego, ani adresu mailowego, a atrakcyjny dom w którym mieszka ma kraty w oknach i jest otoczony wysokim murem. Chcąc poznać prawdę o tym co dzieje się za tym murem i zamkniętymi drzwiami domu, trzeba sięgnąć do lektury, która jest gwarancją wielkiej eksplozji emocji.

Podczas spotkania między uczestnikami była ożywiona dyskusja. Wszystkie Panie zastanawiały się, jak bardzo można się pomylić co do drugiego człowieka, aby życie z nim zamieniło się w piekło. Uznano, że powieść jest zatrważająca, a jednocześnie realistyczna bo nadal zdarzają się takie patologiczne małżeństwa, w których przemoc występuje w różnych postaciach, dlatego po przeczytaniu lektury inaczej spojrzymy na swoich przyjaciół i sąsiadów. Zapewniamy jednak, że ten thriller od samego początku do końca trzyma w napięciu, coraz mocniej wciąga i powoduje szybsze bicie serca. Lęk, strach, obawa, przerażenie, niepewność, co nastąpi za chwilę towarzyszy nam do ostatniej strony. Tej książki się nie czyta, ją się pochłania. Zdecydowanie polecamy!

Tyle o książce. Jedna z naszych klubowiczek, pani Janina Marszewska wzięła udział w konkursie na recenzję książki Doroty Gąsiorowskiej Karminowe serce. W podziękowaniu za udział Wydawnictwo Znak Literanova przysłało dla niej Dyplom, który został wręczony pani Janinie podczas spotkania wraz z naszymi gratulacjami. Z naszej Biblioteki w konkursie wzięła udział jeszcze czytelniczka, pani Wanda Janczyk, która również otrzymała Dyplom za udział.

                                                                                                                                                                                 Elżbieta Buganik

     

Galeria

Utworzono dnia 28.01.2019, 12:41

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny