Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Reportaże Diabeł i tabliczka czekolady Pawła Piotra Reszki w DKK dla Dorosłych

Utworzono dnia 01.02.2023

Tematem listopadowego spotkania Klubu DKK dla dorosłych był reportaż  Pawła Piotra Reszki Diabeł i tabliczka czekolady.

Książka właściwie zawiera dwadzieścia siedem reportaży o Polsce ostatnich 10 lat, dotyczących szczególnie wydarzeń z regionu Lubelszczyzny, skąd pochodzi sam autor, który jednak udowadnia, że ważny temat na reportaż można znaleźć dosłownie wszędzie w całym kraju. Zaznaczamy na wstępie, że książka swoimi tematami szokuje, można w niej znaleźć patologię, ubóstwo, okrucieństwo, bezprawie, przemoc, pogwałcenie fundamentalnych zasad człowieczeństwa. Niezwykłe jest to, że  autor potrafi przedstawić w przejrzysty sposób problemy bez fikcji i zbytniej koloryzacji zagadnień.

Seria reportaży dziennikarza pokazała nam, jak bardzo możemy nie rozumieć ludzi, ich toku myślenia i postępowania. Mimo, że żyjemy w tym samym kraju, rozmawiamy tym samym językiem, potrafimy odróżnić dobro od zła. Po tych reportażach spojrzałyśmy na wszystkie zawarte wydarzenia zupełnie inaczej i za tą możliwość dziękujemy autorowi.

Mimo przygnębiających tematów książkę polecamy, aby uwrażliwić na podobne historie, które i nas dotyczą.

                                                                                                                                                Elżbieta Buganik

Wokół stołu siedzi sześć pań, na stole poczęstunek i kilka egzemplarzy omawianej książki. W tle różowy plakat DKK z nazwiskiem autora, tytułem książki i datą spotkania oraz regały z książkami..

Grafika z logotypami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Książki oraz informacją o finansowaniu działalności DKK ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny