Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Płomień pod lodem Luz Gabas w DKK dla dorosłych

Utworzono dnia 08.03.2021

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu odbyło się nietypowo, a mianowicie telefonicznie ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujący zakaz spotykania. Każda z Pań miała możliwość przedstawienia swojej opinii o książce Luz Gabas, Płomień pod lodem. Z całości dyskusji powstała niżej zamieszczona relacja.

Utwór Luz Gabas, to przepiękna powieść o głębokiej miłości dwojga ludzi, miłości pełnej wspaniałych marzeń o wspólnej przyszłości, która na skutek okrutnych zawirowań losu i nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, przez długie lata pozostaje w ukryciu. Jest jednak na tyle silna, że przetrwa wszystkie przeciwności losu i pozwoli  bohaterom spełnić swoje marzenia o wspólnej przyszłości. Główne postacie powieści to Cristela, sierota wychowana przez karczmarza i Attua młody student wojskowości, którego ojciec prowadzi termy    w miejscowości Albort, u stóp Pirenejów. Młodzi marzą o tym, by wyrwać się do dużego miasta i rozpocząć wspólne życie z dala od surowego klimatu gór. Jednak ich plan legł w gruzach. Kiedy zostaje brutalnie zamordowany ojciec Attui sytuacja zmusza go do zajęcia się termami, które stanowiły jedyne źródło utrzymania rodziny. Natomiast Cristella ucieka do Francji narażając swoje życie na ataki grasujących band przedostając się przez granicę Hiszpańsko – Francuską.

                                                                             Elżbieta Herbik – DKK dla dorosłych

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, logo Instytutu Książki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny