O finansach... w bibliotece - uczestniczymy w 5.edycji projektu

Utworzono dnia 17.04.2018

Biblioteka przystąpiła do 5. edycji ogólnokrajowego projektu O finansach… w bibliotece organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a realizowanego przez biblioteki. W edycjach poprzednich w projekcie mogły uczestniczyć tylko biblioteki z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców. Od tego roku ofertę rozszerzono na miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Całe przedsięwzięcie dotuje Narodowy Bank Polski

Celem projektu jest edukacja finansowa osób po 50. roku życia zamieszkałych głównie w małych miejscowościach w całej Polsce. Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiadują się, jak obsłużyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, czy jak robić zakupy przez Internet. Problemy z zakupami? Jakie są prawa konsumenta i gdzie szukać pomocy? Jakie są zasady bezpiecznego inwestowania? Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową lub polisę ubezpieczeniową? Czy wysokość stóp procentowych ma wpływ na nasz budżet domowy? To po prostu WARTO WIEDZIEĆ.

Zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń. Ilość miejsc ograniczona :-)